Pragconstruct s.r.o.

[ NAŠE ZAMĚŘENÍ ]

Ochráníme Vás před vlhkem

Hydroizolace střech

Pokládáme kompletní hydroizolační souvrství na střechách, balkonech a terasách

Spodní izolace

Aplikujeme systémy zabraňující pronikání podpovrchové vody do podzemních částí budov

Izolace vodních staveb

Realizujeme také hydroizolace bazénů, zahradních jezírek či kalových nádrží, proti ropným látkám, močovině

[ HLAVNÍ ČINNOSTI ]

Co děláme

01.
Izolace plochých střech

všech druhů – kotvené, přitížené, pochozí

02.
Izolace základů a spodních staveb

proti zemní vlhkosti, tlakové vodě

03.
Izolace spodních staveb

proti pronikání radonu, nebezpečných látek

04.
Izolace zemědělských staveb

silážní jámy, jímky

05.
Izolace balkonů a teras
06.
Izolace zahradních jezírek
07.
Izolace bazénů

Hydroizolace střech, balkónů a teras

Izolace měkčenou fólií

Odolnost proti vodě na plochých střechách provádíme hydroizolační vrstvou. Jejím základem je nejčastěji odolná válcovaná laminovaná fólie z měkčeného PVC. Pro kvalitní a spolehlivou hydroizolaci střechy, balkonu či terasy je však nutná nejen kvalitní fólie, ale celý propracovaný systém uchycení a napojení (horkovzdušné svařování).

Kotvení ke střechám

Máme bohaté zkušenosti se všemi typy uchycení na střechu (mechanicky kotvené šrouby, přitížení kačírkem či vakuové podtlakovými ventily, příp. lepené s nakašírovanou rohoží) a k okapům, oplechování komínů a dalším střešním problémovým místům.

Využití

Pro velké projekty, administrativní budovy a výrobní haly, pro rodinné domy. Jednoduchá a bezpečná řešení, ať už je vaše střecha plochá, šikmá, či s nějakým stupněm zakřivení. Řešíme novostavby i větší rekonstrukce zdevastovaných střech.

Vhodné typy střech

Aplikujeme na jednoplášťové i dvouplášťové střechy, nevětrané i větrané, s tepelně izolační vrstvou pod i nad krytinou. Pochůzné či nepochůzné, s násypem kameniva nebo zeminy se zahradní úpravou.

Spodní izolace

Cíl izolace

Základy stavby, které jsou umístěné pod povrchem země jsou vystaveny působení agresivních vlivů okolní půdy. A to především tlakové vody a vlhkosti. Cílem hydroizolace je zabezpečit suché prostředí obytných i technických místností domu, garáží, teras, pergol apod.

Co umíme

Ochránit domy před zemní vlhkostí, gravitační vodou nebo tlakovou vodou. Získáte tak nepropustnou hydroizolaci základů a sklepů.

Používané materiály

Nejčastěji aplikujeme hydroizolační stěrky, měkčené PVC fólie nebo modifikované asfaltové pásy. Vždy podle požadovaného účelu konkrétního stavebního prvku.

Náročný úkol
Hydroizolace spodní stavby - tedy konstrukcí pod úrovní terénu patří k nejnáročnějším úkolům na stavbách. Vždy se vyplatí oslovit firmu, která má v této oblasti prokazatelně kvalitní reference a více zkušeností.

Bílé vany a povlakové hydroizolace

Existují dva základní přístupy k ochraně spodní stavby proti vodě a vlhkosti – bílé základové vany a povlakové hydroizolace. Každý z nich má svá pro a proti, máme za sebou zkušenosti z realizací obou přístupů.

Hydroizolace asfaltovými pásy a plastovými fóliemi

Tradiční způsob ochrany spodní stavby proti vodě a vlhkosti, je dobře vžitý a léty osvědčený. Podle účelu konkrétního prvku spodní stavby používáme nejčastěji modifikované asfaltové pásy s nosnou vložkou z pevné skelné rohože nebo naopak elastické polyesterové rohože. Případně základní oxidované asfaltové pásy nebo hydroizolační lepenky.

Bílé základové vany

V současnosti často žádaná vodonepropustná betonová konstrukce základů stavby. Železobetonová „bílá vana“ přejímá vedle statické funkce nosné konstrukce i funkci hydroizolační tzv. proti prosakující vodě. Základem její funkce je nejen správně navržená konstrukce projektanty, ale i správně navržený beton, technologicky správné provedení konstrukce a správně navržené spáry a prostupy. Máme zkušenosti, vyžádejte si naše reference.

Zkušení izolatéři

Pro hydroizolace střech, teras, balkónů i spodních staveb používáme pouze osvědčené materiály prvotřídní kvality, venkovní hydroizolační fólie jsou chráněny proti UV záření i vrchní vrstvou z profilů a nehrozí jí tedy žádné poškození. Díky kvalitním materiálům, zkušenostem a pečlivé pokládce je voděvzdornost zajištěna na řadu let.

Kontaktovat

Materiály

Pro hydroizolace střech, teras, balkónů i spodních staveb používáme pouze osvědčené materiály prvotřídní kvality, venkovní hydroizolační fólie jsou chráněny proti UV záření i vrchní vrstvou z profilů a nehrozí jí tedy žádné poškození. Díky kvalitním materiálům, zkušenostem a pečlivé pokládce je voděvzdornost zajištěna na řadu let.

Realizace

Úzké propojení

s projektanty i stavebními firmami. Díky propojení stavebních firem Hlavička Group dokážeme využívat výhod spojení s projektanty i stavební firmou Zlínské stavby a.s. Nabídnout nejen jejich služby, ale využít i konzultační části tématu hydroizolací.

HLAVIČKA GROUP

Zavolejte nám, Vaše dotazy rádi zodpovíme.

VEDOUCÍ STŘEDISKA ZLÍN
Ing. Petr Pšenčík
tel. +420 775 412 473
email: psencik@pragconstruct.cz